Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Anmälda spelare för Elit-SM 2014

Tillbaka

Följande spelare är anmälda till Elit-SM 2014:


Namn

Klubb

Klass

Start
Alexander Johansson Kulladals BS Herr Långfredagen 18 April 18.30
Alexander Larsson Team Pergamon BC Herr Långfredagen 18 April 18.30
Anders Nilsson BS Bockarna Herr Långfredagen 18 April 14.00
Andreas Gustavsson BK Loket Herr Herr Profil Tokyo/Squad 2 (1-24 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 25-48 efter 6serier)
Annie Thorell Spader Dam Dam Långfredagen 18 April 14.00
      Damer Profil Tokyo (Samtliga 24damer)
      Damer Profil Atlanta (Samtliga 24 damer)
      Damer Profil Paris (Plats 1-16 efter 12 serier)
Anton Borg BK Femtionian Herr Herr Profil Tokyo/Squad 2 (1-24 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 25-48 efter 6serier)
Arne Moberg Team Alingsås BC Herr Söndag 13 April Early Bird 10.00
Björn Bergvall BK Kaskad Herr Långfredagen 18 April 14.00
      Herr Profil Tokyo/Squad 1 (16kval+25-32 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-24 efter 6serier)
Björn Lindqvist BK Jösse Herr Långfredagen 18 April 14.00
      Herr Profil Tokyo/Squad 1 (16kval+25-32 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-24 efter 6serier)
Björn Ohlsson BK Cahoot Herr Långfredagen 18 April 14.00
Bo Laursen Uppsala BC 90 Herr Långfredagen 18 April 18.30
Cecilia Lindmark Bodens BS Dam Damer Profil Tokyo (Samtliga 24damer)
      Damer Profil Atlanta (Samtliga 24 damer)
Christel Carlsson Örgryte IS BF Dam Långfredagen 18 April 14.00
      Damer Profil Tokyo (Samtliga 24damer)
      Damer Profil Atlanta (Samtliga 24 damer)
      Damer Profil Paris (Plats 1-16 efter 12 serier)
Christer Danielsson Eksjö BK/EBOK Herr Herr Profil Tokyo/Squad 2 (1-24 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-24 efter 6serier)
      Herrar Profil Paris (Plats 1-32 efter 12serier)
      Herrar Profil Sydney (Plats 1-16 efter 18 serier)
      Herrar Round Robin (Plats 1-8 efter 24 serier)
Christer Petersson IK Sterling Herr Herr Profil Tokyo/Squad 2 (1-24 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 25-48 efter 6serier)
      Herrar Profil Paris (Plats 1-32 efter 12serier)
Christian Holmén Mörlanda BS Herr Söndag 13 April Early Bird 10.00
Christina Kiiskinen BK Kaskad Dam Damer Profil Tokyo (Samtliga 24damer)
      Damer Profil Atlanta (Samtliga 24 damer)
      Damer Profil Paris (Plats 1-16 efter 12 serier)
Christoffer Jakobsson Team Pergamon BC Herr Långfredagen 18 April 14.00
      Herr Profil Tokyo/Squad 1 (16kval+25-32 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-24 efter 6serier)
      Herrar Profil Paris (Plats 1-32 efter 12serier)
Daniel Blom Marbodals BS Herr Söndag 13 April Early Bird 10.00
Daniel Fransson Team Pergamon BC Herr Herr Profil Tokyo/Squad 2 (1-24 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-24 efter 6serier)
      Herrar Profil Paris (Plats 1-32 efter 12serier)
Daniel Thoden BK Zenit Herr Långfredagen 18 April 18.30
Dennis Johansson BKF Falkenberg Herr Herr Profil Tokyo/Squad 1 (16kval+25-32 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-24 efter 6serier)
      Herrar Profil Paris (Plats 1-32 efter 12serier)
      Herrar Profil Sydney (Plats 1-16 efter 18 serier)
Diana Alfredsson Team X-Calibur BK Dam Långfredagen 18 April 14.00
      Damer Profil Tokyo (Samtliga 24damer)
      Damer Profil Atlanta (Samtliga 24 damer)
      Damer Profil Paris (Plats 1-16 efter 12 serier)
Erik Andersin Stureby BK Herr Herr Profil Tokyo/Squad 1 (16kval+25-32 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-24 efter 6serier)
      Herrar Profil Paris (Plats 1-32 efter 12serier)
Eva Jönsson Bulltofta BK Dam Långfredagen 18 April 14.00
Eva Renvall BK Fermé Dam Långfredagen 18 April 18.30
Fanny Lindahl BajenFans BF Dam Damer Profil Tokyo (Samtliga 24damer)
      Damer Profil Atlanta (Samtliga 24 damer)
Filip Jansson Forsheda BK Herr Långfredagen 18 April 14.00
      Herr Profil Tokyo/Squad 1 (16kval+25-32 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-24 efter 6serier)
      Herrar Profil Paris (Plats 1-32 efter 12serier)
Filip Lindbjer BK June Herr Skärtorsdagen 17 April 15.00
      Herr Profil Tokyo/Squad 1 (16kval+25-32 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-24 efter 6serier)
      Herrar Profil Paris (Plats 1-32 efter 12serier)
Fredrik Lundstedt Kulladals BS Herr Långfredagen 18 April 14.00
Fredrik Westerberg IK Sterling Herr Långfredagen 18 April 18.30
      Herr Profil Tokyo/Squad 1 (16kval+25-32 ranking)
Frida Löhnert BK Cahoot Dam Långfredagen 18 April 14.00
      Damer Profil Tokyo (Samtliga 24damer)
      Damer Profil Atlanta (Samtliga 24 damer)
Frida Sethsson Vimmerby BK Dam Damer Profil Tokyo (Samtliga 24damer)
      Damer Profil Atlanta (Samtliga 24 damer)
Hans-Ingmar Jansson Forsheda BK Herr Långfredagen 18 April 14.00
Helén Johnsson IS Göta Dam Damer Profil Tokyo (Samtliga 24damer)
      Damer Profil Atlanta (Samtliga 24 damer)
      Damer Profil Paris (Plats 1-16 efter 12 serier)
      Damer Round Robin (Plats 1-8 efter 18 serier)
Ida Andersson BK Högland Dam Damer Profil Tokyo (Samtliga 24damer)
      Damer Profil Atlanta (Samtliga 24 damer)
      Damer Profil Paris (Plats 1-16 efter 12 serier)
      Damer Round Robin (Plats 1-8 efter 18 serier)
Isabelle Hultin Wåxnäs BC Dam Damer Profil Tokyo (Samtliga 24damer)
      Damer Profil Atlanta (Samtliga 24 damer)
      Damer Profil Paris (Plats 1-16 efter 12 serier)
      Damer Round Robin (Plats 1-8 efter 18 serier)
James Blomgren Team Alingsås BC Herr Herr Profil Tokyo/Squad 2 (1-24 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-24 efter 6serier)
      Herrar Profil Paris (Plats 1-32 efter 12serier)
      Herrar Profil Sydney (Plats 1-16 efter 18 serier)
      Herrar Round Robin (Plats 1-8 efter 24 serier)
Jan Larsen Team Clan BK Herr Långfredagen 18 April 14.00
      Herr Profil Atlanta (Plats 25-48 efter 6serier)
Jenny Johansson BK Cahoot Dam Damer Profil Tokyo (Samtliga 24damer)
      Damer Profil Atlanta (Samtliga 24 damer)
      Damer Profil Paris (Plats 1-16 efter 12 serier)
      Damer Round Robin (Plats 1-8 efter 18 serier)
Jenny Wegner BK Femtionian Dam Damer Profil Tokyo (Samtliga 24damer)
      Damer Profil Atlanta (Samtliga 24 damer)
      Damer Profil Paris (Plats 1-16 efter 12 serier)
      Damer Round Robin (Plats 1-8 efter 18 serier)
Jesper Larsen Team Pergamon BC Herr Herr Profil Tokyo/Squad 2 (1-24 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-24 efter 6serier)
      Herrar Profil Paris (Plats 1-32 efter 12serier)
Jesper Rosdahl Höganäs BC Herr Långfredagen 18 April 14.00
      Herr Profil Tokyo/Squad 1 (16kval+25-32 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-24 efter 6serier)
Jesper Svensson Team Pergamon BC Herr Herr Profil Tokyo/Squad 2 (1-24 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-24 efter 6serier)
      Herrar Profil Paris (Plats 1-32 efter 12serier)
      Herrar Profil Sydney (Plats 1-16 efter 18 serier)
      Herrar Round Robin (Plats 1-8 efter 24 serier)
Joachim Karlsson Team Tranås BC Herr Herr Profil Tokyo/Squad 2 (1-24 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 25-48 efter 6serier)
      Herrar Profil Paris (Plats 1-32 efter 12serier)
      Herrar Profil Sydney (Plats 1-16 efter 18 serier)
Joakim West Team Alingsås BC Herr Långfredagen 18 April 14.00
      Herr Profil Tokyo/Squad 1 (16kval+25-32 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-24 efter 6serier)
      Herrar Profil Paris (Plats 1-32 efter 12serier)
Joakim Wetterstrand Marbodals BS Herr Söndag 13 April Early Bird 10.00
Johan Danielsson Kulladals BS Herr Långfredagen 18 April 14.00
Johan Helldén BKF Falkenberg Herr Långfredagen 18 April 14.00
      Herr Profil Tokyo/Squad 1 (16kval+25-32 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 25-48 efter 6serier)
      Herrar Profil Paris (Plats 1-32 efter 12serier)
      Herrar Profil Sydney (Plats 1-16 efter 18 serier)
Joline Persson Planefors Team X-Calibur BK Dam Damer Profil Tokyo (Samtliga 24damer)
      Damer Profil Atlanta (Samtliga 24 damer)
      Damer Profil Paris (Plats 1-16 efter 12 serier)
      Damer Round Robin (Plats 1-8 efter 18 serier)
Jonny Aulander BK June Herr Långfredagen 18 April 18.30
Josefine Linderoth Spader Dam Dam Damer Profil Tokyo (Samtliga 24damer)
      Damer Profil Atlanta (Samtliga 24 damer)
      Damer Profil Paris (Plats 1-16 efter 12 serier)
Juhani Ojala Team Mariestad BK Herr Långfredagen 18 April 14.00
      Herr Profil Tokyo/Squad 1 (16kval+25-32 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 25-48 efter 6serier)
      Herrar Profil Paris (Plats 1-32 efter 12serier)
Jörgen Andersson Team Clan BK Herr Långfredagen 18 April 14.00
      Herr Profil Tokyo/Squad 1 (16kval+25-32 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-24 efter 6serier)
      Herrar Profil Paris (Plats 1-32 efter 12serier)
Karl Wahlgren IS Göta Herr Herr Profil Tokyo/Squad 2 (1-24 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-24 efter 6serier)
      Herrar Profil Paris (Plats 1-32 efter 12serier)
      Herrar Profil Sydney (Plats 1-16 efter 18 serier)
Katarina Renvall BK Fermé Dam Långfredagen 18 April 18.30
      Damer Profil Tokyo (Samtliga 24damer)
      Damer Profil Atlanta (Samtliga 24 damer)
Katrin Jansson Spader Dam Dam Långfredagen 18 April 14.00
      Damer Profil Tokyo (Samtliga 24damer)
      Damer Profil Atlanta (Samtliga 24 damer)
Kent Börlin BK Örnen Herr Söndag 13 April Early Bird 10.00
Kevin Karlsson BK Virveln Herr Långfredagen 18 April 18.30
      Herr Profil Tokyo/Squad 1 (16kval+25-32 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 25-48 efter 6serier)
Kim Bolleby Team Pergamon BC Herr Herr Profil Tokyo/Squad 1 (16kval+25-32 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 25-48 efter 6serier)
      Herrar Profil Paris (Plats 1-32 efter 12serier)
      Herrar Profil Sydney (Plats 1-16 efter 18 serier)
Kim Ojala Team Pergamon BC Herr Långfredagen 18 April 14.00
      Herr Profil Tokyo/Squad 1 (16kval+25-32 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 25-48 efter 6serier)
      Herrar Profil Paris (Plats 1-32 efter 12serier)
Kim Wikman BK Ax Herr Skärtorsdagen 17 April 15.00
Kjell Isaksson BK Ax Herr Herr Profil Tokyo/Squad 1 (16kval+25-32 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 25-48 efter 6serier)
Kristoffer Persson BK Femtionian Herr Långfredagen 18 April 14.00
Lars Borg Tollarps BK Herr Långfredagen 18 April 14.00
Lars Pejstrup Team Mariestad BK Herr Långfredagen 18 April 18.30
Lina Hamberg Uppsala BC 90 Dam Långfredagen 18 April 14.00
Lisa Björklund Team X-Calibur BK Dam Långfredagen 18 April 14.00
Magnus Johnson Jr Team Pergamon BC Herr Herr Profil Tokyo/Squad 2 (1-24 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 25-48 efter 6serier)
      Herrar Profil Paris (Plats 1-32 efter 12serier)
      Herrar Profil Sydney (Plats 1-16 efter 18 serier)
      Herrar Round Robin (Plats 1-8 efter 24 serier)
Malin Brodin Sundbybergs IK Dam Skärtorsdagen 17 April 15.00
Marcus Hultén Team Pergamon BC Herr Långfredagen 18 April 14.00
Marcus Karlsson BK Glam Herr Herr Profil Tokyo/Squad 1 (16kval+25-32 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-24 efter 6serier)
      Herrar Profil Paris (Plats 1-32 efter 12serier)
Marcus Tidbeck Stureby BK Herr Skärtorsdagen 17 April 15.00
Maria Persson BK Högland Dam Långfredagen 18 April 18.30
      Damer Profil Tokyo (Samtliga 24damer)
      Damer Profil Atlanta (Samtliga 24 damer)
Marie Bengtsson Örgryte IS BF Dam Långfredagen 18 April 14.00
      Damer Profil Tokyo (Samtliga 24damer)
      Damer Profil Atlanta (Samtliga 24 damer)
      Damer Profil Paris (Plats 1-16 efter 12 serier)
Markus Jansson BK Jösse Herr Herr Profil Tokyo/Squad 2 (1-24 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 25-48 efter 6serier)
      Herrar Profil Paris (Plats 1-32 efter 12serier)
Martin Karlsson IFK Borås Herr Söndag 13 April Early Bird 10.00
Martin Larsen Team Pergamon BC Herr Herr Profil Tokyo/Squad 2 (1-24 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-24 efter 6serier)
      Herrar Profil Paris (Plats 1-32 efter 12serier)
      Herrar Profil Sydney (Plats 1-16 efter 18 serier)
      Herrar Round Robin (Plats 1-8 efter 24 serier)
Martin Paulsson Kulladals BS Herr Herr Profil Tokyo/Squad 2 (1-24 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-24 efter 6serier)
      Herrar Profil Paris (Plats 1-32 efter 12serier)
      Herrar Profil Sydney (Plats 1-16 efter 18 serier)
      Herrar Round Robin (Plats 1-8 efter 24 serier)
Matilda Hultgren AIK Dam Söndag 13 April Early Bird 10.00
Mats Wahlström Marbodals BS Herr Söndag 13 April Early Bird 10.00
Mattias Nilsson BK Lödde Herr Herr Profil Tokyo/Squad 2 (1-24 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 25-48 efter 6serier)
Mattias Olsson Team Pergamon BC Herr Herr Profil Tokyo/Squad 2 (1-24 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-24 efter 6serier)
      Herrar Profil Paris (Plats 1-32 efter 12serier)
Mattias Wetterberg Team Pergamon BC Herr Herr Profil Tokyo/Squad 2 (1-24 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-24 efter 6serier)
      Herrar Profil Paris (Plats 1-32 efter 12serier)
      Herrar Profil Sydney (Plats 1-16 efter 18 serier)
      Herrar Round Robin (Plats 1-8 efter 24 serier)
Micael Hamberg Uppsala BC 90 Herr Långfredagen 18 April 14.00
Mikael Roos Team Alingsås BC Herr Herr Profil Tokyo/Squad 2 (1-24 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 25-48 efter 6serier)
      Herrar Profil Paris (Plats 1-32 efter 12serier)
Nicklas Odbert BK Nobel Herr Söndag 13 April Early Bird 10.00
Niclas Eriksson Team Alingsås BC Herr Långfredagen 18 April 18.30
Nina Flack Team X-Calibur BK Dam Damer Profil Tokyo (Samtliga 24damer)
      Damer Profil Atlanta (Samtliga 24 damer)
      Damer Profil Paris (Plats 1-16 efter 12 serier)
Olle Eriksson AIK Herr Långfredagen 18 April 14.00
Peter Hellström Team Clan BK Herr Herr Profil Tokyo/Squad 2 (1-24 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 25-48 efter 6serier)
      Herrar Profil Paris (Plats 1-32 efter 12serier)
      Herrar Profil Sydney (Plats 1-16 efter 18 serier)
Peter Nordenson Team Clan BK Herr Herr Profil Tokyo/Squad 2 (1-24 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 25-48 efter 6serier)
      Herrar Profil Paris (Plats 1-32 efter 12serier)
      Herrar Profil Sydney (Plats 1-16 efter 18 serier)
Petri Hooli Team Linköping BC Herr Söndag 13 April Early Bird 10.00
Pia Tedhamn Linköpings DBS Zorita Dam Söndag 13 April Early Bird 10.00
Rasmus Edvall IS Göta Herr Långfredagen 18 April 18.30
Rebecka Jr Larsen BK Högland Dam Damer Profil Tokyo (Samtliga 24damer)
      Damer Profil Atlanta (Samtliga 24 damer)
      Damer Profil Paris (Plats 1-16 efter 12 serier)
      Damer Round Robin (Plats 1-8 efter 18 serier)
Robert Andersson Team Pergamon BC Herr Herr Profil Tokyo/Squad 2 (1-24 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 25-48 efter 6serier)
Roger Öberg Team Alingsås BC Herr Herr Profil Tokyo/Squad 1 (16kval+25-32 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-24 efter 6serier)
      Herrar Profil Paris (Plats 1-32 efter 12serier)
      Herrar Profil Sydney (Plats 1-16 efter 18 serier)
Sabina Asplund BK Högland Dam Damer Profil Tokyo (Samtliga 24damer)
      Damer Profil Atlanta (Samtliga 24 damer)
Sandra Andersson Spader Dam Dam Damer Profil Tokyo (Samtliga 24damer)
      Damer Profil Atlanta (Samtliga 24 damer)
      Damer Profil Paris (Plats 1-16 efter 12 serier)
      Damer Round Robin (Plats 1-8 efter 18 serier)
Sandra Svantesson IS Göta Dam Långfredagen 18 April 14.00
Susanna Kiiskinen Västerås SK BK Dam Söndag 13 April Early Bird 10.00
Thomas Andersson Tollarps BK Herr Långfredagen 18 April 14.00
Thomas Park Karlsson Västerås SK BK Herr Långfredagen 18 April 14.00
      Herr Profil Tokyo/Squad 1 (16kval+25-32 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 25-48 efter 6serier)
Tobias Gustavsson Team Växjö BC Herr Söndag 13 April Early Bird 10.00
Tobias Karlsson BK Ax Herr Herr Profil Tokyo/Squad 2 (1-24 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 25-48 efter 6serier)
Tomas Karlsson Västerås SK BK Herr Söndag 13 April Early Bird 10.00
Tomas Leandersson Team Pergamon BC Herr Herr Profil Tokyo/Squad 2 (1-24 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-24 efter 6serier)
      Herrar Profil Paris (Plats 1-32 efter 12serier)
      Herrar Profil Sydney (Plats 1-16 efter 18 serier)
      Herrar Round Robin (Plats 1-8 efter 24 serier)
Tommy Lundh Team Baltzar BC Herr Herr Profil Tokyo/Squad 2 (1-24 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 1-24 efter 6serier)
      Herrar Profil Paris (Plats 1-32 efter 12serier)
Tommy Petersén BK Fjällräven Herr Långfredagen 18 April 14.00
      Herr Profil Tokyo/Squad 1 (16kval+25-32 ranking)
      Herr Profil Atlanta (Plats 25-48 efter 6serier)
Vesa Rontti IKW/Köping BK Herr Söndag 13 April Early Bird 10.00
Victoria Johansson Team X-Calibur BK Dam Damer Profil Tokyo (Samtliga 24damer)
      Damer Profil Atlanta (Samtliga 24 damer)
      Damer Profil Paris (Plats 1-16 efter 12 serier)
Åsa Carlsson Örgryte IS BF Dam Långfredagen 18 April 14.00